Джак Макбейн вкарва в продълженията, Койотс преодоля пасива от 4 гола, за да зашемети Аваланш с 5-4
AP News | 2023-12-28 | 07:30:06

ТЕМПЕ, Аризона (AP) — Джак Макбейн вкара 20 секунди до края на продължението и Аризона Койотс преодоляха четири- голов дефицит, за да победи Колорадо Аваланш с 5-4 в сряда вечерта.

Макбейн вкара при битка пред мрежата, за да донесе на Аризона петата победа в шест мача.

С вратаря Карел Веймелка отпадна за допълнителен нападател, Шон Дурзи изравни на 4 с удар между кръговете с 2:07, оставащи в редовното време. Дурзи също направи три асистенции.

Лоусън Краус, Майкъл Кеселринг и Джейсън Зукър също отбелязаха за Аризона, а Веймелка направи 20 спасявания. Койотите преодоляха пасив от три гола при победа с 4-3 над Отава на 19 декември.

Нейтън Маккинън отбеляза гол и асистенция за Колорадо, за да удължи поредицата си от точки до 19 мача, с един по-малко от рекорда на франчайза, поставен от Пол Стастни през 2006-07.

MacKinnon също така има най-високите в НХЛ 27 точки през декември, връх в кариерата си за месец, и е на точка по-малко от отборния рекорд на Стастни за точки за месец.

Мико Рантанен също отбеляза гол и асистенция за Колорадо, Джонатан Друин и Логан О'Конър също се разписаха, а Александър Георгиев направи 22 спасявания. Avalanche, победили с 4-1 над Coyotes в последния мач преди ваканционната почивка, са с 0-3-3 в последните си шест гостувания.

Маккинън даде преднина на Колорадо с 4-0 при предимство от двама играчи с 6:34 до края на втория период.

Круз вкара 3:29 минути преди края на секундата при изстрел на китката от десния кръг. Kesselring намали до два гола в 3:48 на третия, а Zucker направи 4-3 след финал в 7:04.

Avalanche: At St. Луис в петък вечер.

Койоти: в Анахайм в петък вечер.